Main content

Cleansers & Scrubs

Cleansers & Scrubs
15 Products

Ultra Facial Cleanser

A mild foaming cleanser for all skin types.

25% Off
Old price £23.00 New price £17.25
(£115.00/L.)

Facial Fuel Energizing Face Wash

A gel face wash for men which leaves the skin feeling energised.

22% Off
Old price £27.00 New price £21.06
(£84.24/L.)
Best seller

Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash

A highly effective, deep cleansing face wash that helps replenish and soothe skin feel.

Old price New price £16.00
(£213.33/L.)

Facial Fuel Energizing Scrub

An efficient facial scrub for men that exfoliates and smoothes skin.

One size
100 ml
20% off
Old price £26.00 New price £20.80
(£208.00/L.)

Rare Earth Deep Pore Cleansing Mask

​A 90% hydro-activated clay mask that deep cleanses, extracting even the most stubborn blackhead and reducing visible pores blackheads

One size
125 ml
23% Off
Old price £34.50 New price £26.56
(£212.48/L.)

Rare Earth Deep Pore Daily Cleanser

A daily deep pore facial cleanser that gently detoxifies and exfoliates skin.

Old price New price £24.00
(£160.00/L.)
New

Ultra Facial Barrier-Hydrating Cleanser

A hydrating cream-to-foam facial cleanser that removes makeup and sunscreen without stripping the skin barrier.

Old price New price £26.50
(£176.67/L.)

Kiehl's Men's Cleanse and Hydrate Daily Duo for Sensitive Skin

Facial Fuel Energizing Face Wash and Ultra Facial Meltdown Recovery Cream

Old price £50.00 New price £40.61

Kiehl's Ultra Facial Cleanse and Hydrate Daily Duo for Sensitive Skin

Ultra Facial Barrier-Hydrating Cleanser and Ultra Facial Meltdown Recovery Cream for sensitive skin

Old price £49.50 New price £46.05

Ultra Facial Cleanser for Oily Skin Types

A quick–lathering, refreshing facial cleanser.

One size
150 ml
Old price New price £23.00
(£153.33/L.)

Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil

A lightweight makeup-removing oil cleanser that leaves skin feeling soft and replenished.

One size
175 ml
Old price New price £42.00
(£240.00/L.)

Epidermal Re-Texturizing Micro-Dermabrasion

An efficacious micro-dermabrasion scrub.

One size
75 ml
Old price New price £44.00
(£586.67/L.)

Frequently Asked Questions

Orientation message
For the best experience, please turn your device