Main content
A minimalist design featuring a green circular shape on the left side and a light gray background with subtle textures.

Skincare GIFTS
UNDER £50

Looking for skincare gifts under £50? Discover our collection of skincare essentials for radiant and healthy-looking skin. Don't forget to check out our and bestsellers too.

Gifts under £50

Gifts under £50
24 Products
New

Winter Skin Soothers Gift Set

Worth £51, save 32%. With a limited edition design, gift a trio of our fan-favorite formulas for soothed and hydrated skin.​

One size
Gift Set
Old price New price £35.00

Pampering Presents Gift Set

Worth: £51, save 21%. Pamper from head to toe with this limited-edition holiday gift set, featuring hair and body care essentials designed to cleanse, soften, and hydrate all skin types.

One size
Gift Set
Old price New price £40.00

Polished to Party Gift Set

Worth £69, save 21%. With a limited edition design, gift a trio of our best-selling formulas to help protect and hydrate skin this winter.

One size
Gift Set
Old price New price £42.00
New

On The Go Groomers Gift Set

Worth £82, save 40%. With a limited edition design, gift our complete set of four of our men's favorite grooming formulas for smoother-looking skin.​ ​

One size
Gift Set
Old price New price £47.00

Skin Tidings & Travel Gift Set

Worth: £56, save 32%. Deeply hydrate skin from head-to-toe with this limited-edition Kiehl's holiday gift set, featuring our iconic Ultra Facial Cream and Avocado Eye Cream.

One size
Gift Set
Old price New price £38.00

Have Yourself a Hydrated Holiday

Worth: £26, save 31%. The limited-edition Kiehl's hydrating holiday gift set featuring our iconic Ultra Facial Cream for 72-hour hydration and barrier-balancing cleanser. Suitable for all skin types.

One size
Gift Set
Old price New price £18.00
New

Hydrate All The Way Gift Set

Worth: £55, save 29%. With a limited edition design, gift a hydrating holiday trio of our best-selling formulas for face, eyes and body.

One size
Gift Set
Old price New price £39.00
New

Hydrating Holiday Hits Gift Set

Worth £51, save 24%. With a limited edition design, gift our holiday set of two hydrating essentials for the face and eyes.

One size
Gift Set
Old price New price £39.00
Best seller

Facial Fuel Energizing Moisture Treatment for Men

A lightweight daily moisturiser for men powered by Caffeine, Vitamin C, Vitamin E and Chestnut Extract. Benefits: energises tired-looking skin, strengthens the skin barrier, provides long-lasting hydration and helps control shine. Suitable for all skin types.

15% off
Old price £30.00 New price £25.50
(£340.00/L.)
Best seller

Creamy Eye Treatment with Avocado

#1 PRESTIGE EYE CREAM IN THE UK.* A nourishing eye cream powered by Avocado Oil, Caffeine and Vitamins B & E. Benefits: deeply hydrates, smooths, brightens and helps reduce the appearance of puffiness. Suitable for all skin types.

15% off
Old price £30.00 New price £25.50
(£1,821.43/L.)

Age Defender Eye Repair

An anti-ageing eye cream for men that lifts, firms and reduces appearance of dark circles.

One size
14 ml
20% off
Old price £40.00 New price £32.00
(£2,285.71/L.)

Midnight Recovery Omega Rich Botanical Night Cream

A 98.6% naturally derived night cream that visibly plumps and restores radiance by morning.

One size
50 ml
Old price New price £50.00
(£1,000.00/L.)
Best seller

Calendula Herbal-Extract Toner

A soothing alcohol-free toner infused with Calendula petals.

Old price New price £39.00
(£156.00/L.)

Powerful-Strength Line-Reducing & Dark Circle-Diminishing Vitamin C Eye Serum

A Vitamin C eye serum for dark circles that reduces the look of fine lines, crow’s feet and other signs of fatigue.

One size
15 ml
Old price New price £47.00
(£3,133.33/L.)
Best seller

Midnight Recovery Concentrate Moisturizing Face Oil

Discover our #1 nighttime face oil featuring a 99.4% naturally derived formula to replenish & restore skin while you sleep.

20% off
Old price £50.00 New price £40.00
(£1,333.33/L.)

Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil

A lightweight makeup-removing oil cleanser that leaves skin feeling soft and replenished.

One size
175 ml
Old price New price £42.00
(£240.00/L.)
New

Ultra Facial Overnight Rehydrating Mask with 10.5% Squalane

A deeply hydrating mask for dry skin that helps locks moisture in overnight and stabilizes skin’s moisture barrier to help treat dryness, tightness and flaky skin.

One size
100 g
Old price New price £42.00
(£420.00/KG.)

Hydrating Hits Gift Set for Face and Eyes

Two hydrating essentials of our #1 facial moisutriser and our nourishing Avocado eye treatment set. Worth £51, save 23%

One size
Set
20% off
Old price £39.00 New price £31.20

Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum

A potent anti-wrinkle serum with Retinol that visibly reduces wrinkles, firms skin, evens skin tone, and smoothes texture with minimal discomfort.

15% off
Old price £55.00 New price £46.75
(£1,558.33/L.)

Super Multi-Corrective Anti-Aging Eye Cream

An anti-aging eye cream that is clinically shown to visibly lift, smooth, de-puff and brighten the eye area to correct visible signs of aging around the brow bone, eyelid, crow's feet and under-eye.

Old price New price £49.00
(£3,500.00/L.)

Turmeric & Cranberry Seed Energizing Radiance Masque

A brightening face mask with Turmeric and Cranberry for energised, radiant skin.

One size
100 ml
Old price New price £45.00
(£450.00/L.)

Iris Extract Activating Essence Treatment

An anti-ageing facial essence formulated to reactivate skin’s youthful appearance.

One size
200 ml
Old price New price £45.00
(£225.00/L.)

Calendula Petal-Infused Calming Mask

A burst of hydration to help skin feel calmed, relieved, soothed and replenished.

One size
100 ml
Old price New price £46.00
(£460.00/L.)

Vital Skin-Strengthening Hyaluronic Acid Super Serum

A skin-strengthening serum that helps skin feel protected against daily stressors and premature signs of ageing.

Old price New price £52.00
(£1,733.33/L.)
Orientation message
For the best experience, please turn your device