Main content
A simple, minimalist design featuring a green circular shape on a light gray background, with a small abstract element in the lower right corner.

Beauty Gifts for Her

Looking for the perfect skincare gift for her? Discover our range of skincare sets for women for healthier-looking skin. Check the latest skincare trends and bestsellers for more inspiration!

Gifts for Her

Gifts for Her
34 Products
exclusive badge

24 Days of Kiehl's Advent Calendar

EXCLUSIVE! Worth £237, save 50%. Give the gift of skincare this holiday season with an advent calendar filled with Kiehl's 24 best-selling skincare essentials just in time for the holidays.​​

One size
CALENDAR
Old price New price £119.00
New

Winter Skin Soothers Gift Set

Worth £51, save 32%. With a limited edition design, gift a trio of our fan-favorite formulas for soothed and hydrated skin.​

One size
Gift Set
Old price New price £35.00
New

Hydrate All The Way Gift Set

Worth: £55, save 29%. With a limited edition design, gift a hydrating holiday trio of our best-selling formulas for face, eyes and body.

One size
Gift Set
Old price New price £39.00
New

Hydrating Holiday Hits Gift Set

Worth £51, save 24%. With a limited edition design, gift our holiday set of two hydrating essentials for the face and eyes.

One size
Gift Set
Old price New price £39.00

All is Calm & Soothed Gift Set

EXCLUSIVE. Worth: £72, save 31%. Calm and balance your skin with this limited-edition Kiehl's Calendula gift set, featuring a gentle cleanser and alcohol-free toner for a healthy complexion.

One size
Gift Set
Old price New price £50.00

Wrapped in Hydration Gift Set

EXCLUSIVE. Worth: £151, save 34%. Gift deep, lasting hydration with this limited-edition holiday set featuring Kiehl's iconic Crème de Corps body lotion and refill. Ideal for all skin types.

One size
Gift Set
Old price New price £99.00

Unwrap Smooth Skin Gift Set

Worth: £134, save 40%. Elevate your skincare routine with this limited-edition holiday gift set featuring anti-aging favourites designed to visibly lift, firm, smooth wrinkles, and brighten all skin types.

One size
Gift Set
Old price New price £80.00

Have Yourself a Hydrated Holiday

Worth: £26, save 31%. The limited-edition Kiehl's hydrating holiday gift set featuring our iconic Ultra Facial Cream for 72-hour hydration and barrier-balancing cleanser. Suitable for all skin types.

One size
Gift Set
Old price New price £18.00

Skin Tidings & Travel Gift Set

Worth: £56, save 32%. Deeply hydrate skin from head-to-toe with this limited-edition Kiehl's holiday gift set, featuring our iconic Ultra Facial Cream and Avocado Eye Cream.

One size
Gift Set
Old price New price £38.00

Pampering Presents Gift Set

Worth: £51, save 21%. Pamper from head to toe with this limited-edition holiday gift set, featuring hair and body care essentials designed to cleanse, soften, and hydrate all skin types.

One size
Gift Set
Old price New price £40.00

Polished to Party Gift Set

Worth £69, save 21%. With a limited edition design, gift a trio of our best-selling formulas to help protect and hydrate skin this winter.

One size
Gift Set
Old price New price £42.00
Refill

Ultra Facial Cream

Discover our #1 best-selling moisturiser formulated with 4.5% Squalane, Glacial Glycoprotein and Pro-Ceramides. Benefits: strengthens the skin barrier, delivers up to 72-hour hydration, leaves skin softer, smoother and healthier-looking. Suitable for all skin types, including sensitive skin. Refill format available.

Old price New price £21.00
(£750.00/L.)

Ultra Facial Cleanser

A mild foaming cleanser for all skin types.

25% Off
Old price £23.00 New price £17.25
(£115.00/L.)
Best seller

Creamy Eye Treatment with Avocado

#1 PRESTIGE EYE CREAM IN THE UK.* A nourishing eye cream powered by Avocado Oil, Caffeine and Vitamins B & E. Benefits: deeply hydrates, smooths, brightens and helps reduce the appearance of puffiness. Suitable for all skin types.

15% off
Old price £30.00 New price £25.50
(£1,821.43/L.)
New exclusive badge

Ultra Facial Meltdown Recovery Cream

​ A daily solution for sensitive and stressed skin delivering 5-minute sensitive skin relief, skin barrier repair from first use and up to 96hr hydration.

15% off
Old price £23.00 New price £19.55
(£698.21/L.)
Best seller

Midnight Recovery Concentrate Moisturizing Face Oil

Discover our #1 nighttime face oil featuring a 99.4% naturally derived formula to replenish & restore skin while you sleep.

22% Off
Old price £70.00 New price £54.60
(£1,092.00/L.)

Super Multi-Corrective Anti-Aging Cream for Face and Neck

A supercharged anti-aging face and neck cream clinically proven to reduce wrinkles, even skin tone, and smooth skin’s texture

15% off
Old price £90.00 New price £76.50
(£1,020.00/L.)

Ultimate Strength Hand Salve

A rich, moisturising hand salve for active, dry hands.

Old price New price £21.00
(£280.00/L.)

Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate

A potent anti-wrinkle serum formulated with 12.5% Vitamin C and Hyaluronic Acid.

Old price New price £100.00
(£1,000.00/L.)
Refill

Creme de Corps

A rich, non-greasy body lotion with Cocoa Butter, Squalane and Beta-Carotene.

Old price New price £17.00
(£226.67/L.)

Midnight Recovery Eye

A restorative eye cream for younger-looking eyes by morning.

One size
15 ml
Old price New price £35.00
(£2,333.33/L.)

Clearly Corrective Dark Spot Correcting Serum

A face dark spot corrector and brightening serum that helps visibly reduce dark spots, hyperpigmentation, and post-acne marks.

23% Off
Old price £73.00 New price £56.21
(£1,124.20/L.)

Hydration Refillery Gift Set For Facial Hydration

A refillable set of our best-selling 72-hour moisturiser*. Worth £106, save 22%

One size
Set
20% off
Old price £82.00 New price £65.60

Hydro-Plumping Re-Texturizing Serum Concentrate

An efficacious hydrating serum that helps plump and smooth the appearance of skin.

15% off
Old price £70.00 New price £59.50
(£793.33/L.)

Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil

A lightweight makeup-removing oil cleanser that leaves skin feeling soft and replenished.

One size
175 ml
Old price New price £42.00
(£240.00/L.)

Intensely Hydrating Starter Kit

Your Intense Hydrating Starter Kit includes: Ultra Facial Meltdown Recovery Cream and Creamy Eye Treatment with Avocado

One size available
Bundle
Old price New price £23.00

Hydrating Hits Gift Set for Face and Eyes

Two hydrating essentials of our #1 facial moisutriser and our nourishing Avocado eye treatment set. Worth £51, save 23%

One size
Set
20% off
Old price £39.00 New price £31.20

Master Moisturising Minis Gift Set for Face & Body

A collection of our best selling mini must-haves for head-to-toe hydration. Worth £61, save 36%

One size
Set
20% off
Old price £39.00 New price £31.20

All-Day Hydration Starter Kit

Your All-Day Hydration Starter Kit includes: Creamy Eye Treatment with Avocado and Ultra Facial Cream

One size available
Bundle
Old price New price £30.00

Turmeric & Cranberry Seed Energizing Radiance Masque

A brightening face mask with Turmeric and Cranberry for energised, radiant skin.

One size
100 ml
Old price New price £45.00
(£450.00/L.)

Iris Extract Activating Essence Treatment

An anti-ageing facial essence formulated to reactivate skin’s youthful appearance.

One size
200 ml
Old price New price £45.00
(£225.00/L.)

Ultra-Hydrating Hits Gift Set for Face & Body

A gift set of two best-selling formulas for 72-hour, ultimate hydration. Worth £80, save 28%

One size
Set
20% off
Old price £57.00 New price £45.60

Anti-Aging Preparations Gift Set for Face and Eye

A starter collection of targeted formulas to help smooth the appearance of fine lines and wrinkles. Worth £70, save 21%

One size
Set
20% off
Old price £55.00 New price £44.00
Worth £80*

Hydration All The Way Gift Set

Formulated with Squalane and Glacial Glycoprotein to strengthen and restore skin’s moisture barrier, this ultra lightweight face cream absorbs quickly and keeps skin soft, while our hydrating body lotion keeps your skin nourished.

One size
Set
Old price New price £57.00
Orientation message
For the best experience, please turn your device