Main content
A minimalistic image featuring a small green leaf on the left against a plain white background with a faint texture.

VIEW ALL
BODY CARE

Keep skin soft, smooth and supple with efficacious formulas for head to toe. Achieve smoother, softer skin with Kiehl's Creme de Corps, non-greasy body lotion.

LEARN MORE ―+

View All Body Care

View All Body Care
22 Products

Creme De Corps Whipped Body Butter

A decadent whipped body butter with Shea Butter and Jojoba Butter.

One size
226g
Old price New price £46.00
(£203.54/KG.)
New

Over & Under Cream-To-Powder Deodorant

A cream-to-powder deodorant with a gentle acid blend that's formulated to provide up to 96-hour odour control and minimise feelings of discomfort due to friction.

One size
75 ml
Old price New price £23.00
(£306.67/L.)

Ultra-Hydrating Hits Gift Set for Face & Body

A gift set of two best-selling formulas for 72-hour, ultimate hydration. Worth £80, save 28%

One size
Set
20% off
Old price £57.00 New price £45.60

Original Musk Body Lotion

A luxurious and lightweight Musk body lotion.

One size
250 ml
Old price New price £29.00

Crème de Corps Nourishing Dry Body Oil

A nourishing, lightweight dry body oil that absorbs quickly into the skin.

Old price New price £42.00
(£240.00/L.)

Body Fuel Wash

An invigorating hair and body wash for men for head-to-toe cleansing.

Old price New price £25.00
(£100.00/L.)

Ultimate Man Body Scrub Soap

A highly efficient male body scrub soap made with Bran and Oatmeal.

One size
200 g
Old price New price £22.00
(£110.00/KG.)
Refill

Liquid Hand Soap

A scented liquid hand soap that gently cleanses and soothes skin.

One size
Grapefruit
Old price New price £54.00
(£54.00/L.)

Creme with Silk Groom™

A non-greasy hair styling cream to help condition and smooth hair.

One size
200 ml
Old price New price £37.00
(£185.00/L.)
Refill

Bath and Shower Liquid Body Cleanser

A gentle and refreshing scented foaming body wash for the bath or shower.

One size
Grapefruit
Old price New price £24.00
(£96.00/L.)


EXPERT ANALYSIS IN AN INSTANT

Try our AI powered Instant Skin Reader tool and recieve your personalised sampling routine and results in 2 minutes.
LEARN MORE
Orientation message
For the best experience, please turn your device